O mnie

Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i w zawodzie tym przepracowałam ponad 18 lat, od ponad 8 lat wspieram firmy w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów. W zasadzie to pracowników firm wspierając ich w rozwoju osobistym,  rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, osiąganiu celów życiowych i biznesowych czy realizacji wyzwań, jakie stawiają sobie sami, albo są im stawiane. 
Moja praca polega na tym, by wspierać innych przy szukaniu najlepszych, na danych moment dla nich rozwiązań. Bo co to w ogóle znaczy najlepszych – dla mnie zapewnie co innego niż dla Ciebie czy jakiejkolwiek innej osoby. Przede wszystkim chodzi o to, żeby umożliwić Ci dojście do tego, z czego nie zdajesz sobie sprawy, nie jesteś świadomy. Metaforycznie nazywam to dochodzeniem do tego „czego nie widzisz, nie słyszysz i nie czujesz”. 
Dlaczego podejmujemy złe decyzje? Bo czegoś nie wiemy, bo nie wiemy, że nie wiemy, nie zdajemy sobie sprawy, a gdybyśmy wiedzieli, byli świadomi, to zapewne postąpilibyśmy inaczej. Szukanie rozwiązań nie polega wyłącznie na ich generowaniu. Etap, który go poprzedza to etap eksplorowania tematu – problemu. Często, by wygenerować kreatywne dla nas samych rozwiązania musimy przyjrzeć się temu, w jaki sposób myślimy, co wiemy o tym, w jaki sposób postrzegamy daną sytuację, na ile jesteśmy świadomi własnych przekonań, które ograniczają nas w kreowaniu rozwiązań, mechanizmów obronnych, bo może np. wcale nie chodzi o to, że chcemy zmienić pracę, schudnąć, opracować plan, poprawić relacje z …, znaleźć sposób na … A zatem o co? No właśnie, o co. Dochodzenie do sedna, do tego o co nam tak naprawdę chodzi jest kluczowe. 
W swojej pracy przywiązuje dużą wagę do tego, by pracować zgodnie z kompetencjami, które posiadam, a które zostały potwierdzone zdanymi międzynarodowymi egzaminami. Jestem akredytowanym coachem PCC ICF – pracuję zgodnie ze standardami International Coach Federation, coachem CALC WIAL (metody wykorzystywanej przy rozwiązywaniu problemów i doskonaleniu umiejętności liderskich), pracuję metodami zwinnymi Agile. Jestem ten mediatorem. 
Przywiązuję dużą wagę do swojego rozwoju. Studiuję psychologię, jestem w trakcie szkoleń z terapii schematów, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), by w przyszłości pracować nie tylko coachingowo, ale także jako psycholog, terapeuta . 

Prowadzę specjalistyczne szkolenia głównie dotyczące kompetencji związanych ze słuchaniem, zadawaniem pytań, podejmowaniem decyzji – głównie adresowane do konkretnych grup zawodowych. Od ponad 6 lat Współpracuję także z Instytutem MUKOID w Krakowie, gdzie na poziomie Level 2  certyfikowanego przez ICF kursu dla coachów prowadzę zajęcia mające na celu doskonalenie umiejętności i kompetencji coacha ICF. 


Poza pracą uwielbiam „nutki” – muzykę w każdym brzmieniu, choć wiadomo, że są takie, które brzmią mi lepiej, uwielbiam książki, rower, rolki, nurkowanie – choć to ostatnie, w dalszym ciągu wzbudza we mnie najwięcej emocji, jest wyzwaniem do przekraczania swoich granic, nauką spokoju, uważności, skupienia na tu i teraz, konsekwencji i lekcji o samej sobie. Wciąż zachwycam się tym, jak środowisko może wpłynąć na to, jak będziemy się zachowywać w sytuacjach trudnych. Ostatnio niemal taką samą wartość daje mi udział w warsztatach aktorskich – niezwykłe źródło informacji o sobie samej i inspiracji do tworzenia ćwiczeń, których doświadczycie na organizowanych przeze mnie szkoleniach.  

W pracy i w kontaktach z drugim Człowiekiem najbardziej cenię szacunek – wciąż na nowo odkrywam znaczenie tego słowa. 
Uwielbiam Platona i Beethovena – dosłownie i w przenośni.
Pytania, które często lubię sobie zadawać: po co? a może nie mam racji?